Ezüst és bronzérem a szolnoki Olimpici eredménye

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Szolnokon az Olimpici Grand Prix egyéni párbajtőr verseny második fordulóját a dr. vitéz Szentistvány József Emlékversenyt a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. és az Olimpici KHA szervezésében.

A megmérettetésen 4 korcsoportot hirdettek, így a törpici, a gyermek, az újonc és a serdülő kategóriákban indulhattak a versenyzők. A verseny házigazdája B. Nagy Pál olimpiai bajnok párbajtőröző volt, a helyszín pedig a róla elnevezett sportcsarnok. A versenyen díszvendégként vett részt Nagy Tímea kétszeres olimpiai- és világbajnok párbajtőröző. A viadalt a magas indulószám miatt 3 naposra tervezék.

Az első versenynapon a gyermek kategória versenyzett, ahol a Békessy Béla Vívó Klub csapatából Mező Eliza szerepet szépen, aki a pontszerző 7. helyen végzett. A szombati versenyen az újoncok és a törpici fiúk léptek pástra. Ezen a napon Sárvári Rita vívott kiválóan, aki az újonc kategóriában a 3. helyen állhatott a dobogóra. Vasárnap a serdülők és a törpici lány kategória következett.  A serdülő fiúknál Oszter-Barcsay Dominik remekelt a Debreceni Sportiskola színeiben, aki egészen a döntőig jutott, ahol egy küzdelmes asszó után végül a 2. helyen zárta a versenyt.  Klubunkból összesen 8 fő versenyzett, közülük többen voltak, akik egy tőlük idősebb korosztályba is felversenyeztek, hogy minél több tapasztalatot gyűjtsenek a későbbi sikerek érdekében.

A hétvége az idősebb korosztályban szereplő számára is mozgalmas volt.

A december 3-án megrendezett 2022. évi Veterán Országos Bajnokságon párbajtőr versenyszámban Dr. Mező Istvánnak szurkolhattunk, aki kategóriájában a 11. helyen végzett.

A napokban zajlott a Varsói Kerekesszékes Európa-Bajnokság, ahol Göttlinger Dániel Osváth Richárddal, Tarjányi Istvánnal, Zsolnai Sándorral a magyar férfi kard csapat tagjaként szerzett ezüstérmet.

Nagy Blanka a juniorok közt újra nemzetközi mezőnyben nyert jogot az indulásra. Most a laupheim-i Uhlmann-Kupán indult, ahol a nemzetközi mezőnyben a 191 induló versenyző közül a 49. helyen végzett. Blanka ezen a hétvégén sem pihen, mert a heidenheimi viadalon fog versenyezni egyénileg és a válogatott csapatában is. Rajta kívül a Debreceni Sportiskola színeiben Berényi Rebeka és Szabó Panna vívta ki a jogot, hogy indulhasson a németországi megmérettetésen.

A fiúknál Lipcsében a férfi kadet mezőnyben Mező István Ottó lép pástra ezen a hétvégén.