Egyéni és csapatsikerek a Békessy Béla Emlékversenyen

Debrecen, 2023.02.12.

Névadónk emléke előtt tisztelegve rendeztük meg február 11-12-én a Békessy Béla Emlékversenyt. A párbajtőrözőink mind egyénileg, mind csapatban is versenyezhettek a hétvégén, ráadásul hazai pályán a Békessy Béla Vívócentrumban.

A férfiak 61 fős mezőnyében Szodoray-Parádi Hunor (DSI Debrecen) az első körben leiskolázta ellenfelét, 15-1-es győzelemmel lépett tovább. A gyulai Borombós Attila már keményebb diónak bizonyult, ám vívónk 15-12-re ezt a párharcot is megnyerte. A nyolcaddöntőben Hunor a KRVSE reménységével, Konrád Ádámmal találkozott, akit 15-11-re legyőzött, mint ahogy a legjobb nyolc között Pásztor Attilát is. Az elődöntő jelentette a végállomást, a Danubius RSC vívója Partics Péter öt találattal többet szerzett, így a debreceni kiválóság bronzéremmel zárta a versenyt.

Válik Ferenc (Békessy Debrecen) első ellenfelét KOVÁCS Endre Istvánt (KRVSE) könnyed asszókkal 15-4-re győzte le, majd a lendület megmaradt KOVÁCS Richárd (MAFC) ellen is, akit 5 tussal vert meg a debreceni kiválóság. A 16-os táblán debreceni sporttársával Mező István Ottóval (DSI Debrecen) került szembe, ahol egy éles küzdelem során két asszóval 15-13-ra nyert. A negyeddöntőben Kámány Roland (Piliscsabai SE) sem tudta útját állni, akit Válik 15-8-ra győzött le. Az elődöntőben Kátai Bencével került szembe, aki megtörte a cívis vívó lendületét, aki így végül lemaradt az elődöntőről és szintén bronzéremmel zárta a versenyt.

A női egyéni csatározásoknak 35-en vágtak neki, köztük a DSI Debrecen reménysége, Vásárhelyi Éva, aki egyből a 32-es táblán kezdett. Farkas Petrát 15-8-ra győzte le, majd sikerrel vívta meg Bogdán Orsolya elleni párharcát is (15-10). A Ludovika SE vívója, Borka Dóra várt rá a legjobb nyolc között, mely mérkőzést a fővárosi lány nyerte 15-12-re. Vásárhelyi Éva végül az 5. helyen zárta az emlékversenyt.

Szintén az élmezőnyben végzett a 8. helyen a Békessy színeiben Béki Andrea, aki a 32-e táblán klubtársa, Oláh Enikő Júlia ellen kezdett, akit 2 tussal győzött le. A 16-os táblán szintén klubtársa, Fedor Tamara ellen vívott, akit izgalmas és kiélezett küzdelemben egy tussal sikerült megvernie. A negyeddöntőben Andi búcsúzott, mert ezúttal a Veresegyházi ellenfele Szakmáry Janka bizonyult jobbnak 15-12-es győzelemmel.

A férfiak csapatversenye BVSC győzelmével zárult. A Békessy II. csapata (csapattagok: Győrfi Zsombor Péter, Oszter-Barcsay Dominik, Mező István Ottó és Szodoray-Parádi Hunor) a második, a Békessy I. csapata (csapattagok: Válik Ferenc, Tokaji Tamás, Ádám Konrád és Clapham Nick) a harmadik helyen végzett.

A női csapatok közül a Békessy I. csapata Vértesi Lili, Béki Andrea, Fedor Tamara, Vásárhelyi Éva összeállításban a második helyig küzdötte fel magát, míg a Békessy II. csapatának sikerült a harmadik helyet elcsípnie Reményi Réka, Klusóczki Bíbor, Bogdán Orsolya együttesének.