Csapatban aranyérem, egyéniben bronz – szenzációs hétvégét zárt Nagy
Blanka a Debreceni Sportiskola párbajtőrözője

A kadett európai körverseny első fordulójának, a Budapest Kupának a BOK Csarnok adott
otthont a hétvégén. A nemzetközi szezon startján párbajtőrben a férfiak mezőnyében
mintegy 300-an, míg a nőknél 270-en nevező indult. Rendező országként, a magyar
korosztályos sportolók 64 fővel képviseltethették magukat a versenyen, köztük lehetőséget
kapott a DSI Debrecen hat reménysége, illetve a Békessy Béla Vívó Klub három tehetsége.
Szombaton a nők csapatversenyben, míg a férfiak az egyéni mezőnyben léptek pástra. A
csapatok összetételéről a magyar szövetségi kapitány döntött. Az első csapatban indult a
Debreceni Sportiskola kiválósága Nagy Blanka, aki Gachályi Grétával (AVA), Nébald
Franciskával (MTK), és Szilárd Annával (Honvéd) vágott neki a küzdelmeknek. A 42 induló
csapat közül a döntőig simán jutottak el, ott viszont az ukránokkal vívott összecsapás óriási
izgalmakat tartogatott, ahol végül 40:39-re nyert a magyar csapat.

Szabó Panna Éva (DSI) Magyarország 4. csapatában a 25. helyen végzett, míg a 3. csapatban
szereplő Berényi Rebeka Anna (DSI), Oláh Enikő Júlia (Békessy Debrecen) és Sárvári Rita
(Békessy Debrecen)
a 34. helyen zárta a csapatversenyt.
A férfiak egyéni mezőnyében a 282 induló közül Mező István Ottó (DSI) a 47. helyen végzett
Virágos Sebestyén Imre (Békessy Debrecen) 218., míg Oszter-Barcsay Dominik (DSI) a 255.
lett.

Másnap a férfiak versenyeztek csapatban, a nők pedig egyéniben. Itt Mező István Ottó (DSI)
volt érintett, akinek ez volt az első válogatott szereplése, és a 2. számú csapatba kapott
besorolást. Ők a 47 induló csapatból a 23. helyen végeztek.

A nők egyéni versenyében Nagy Blanka hibátlan csoportkörök után egy török, egy olasz, egy
bolgár, egy észt, majd egy izraeli versenyzővel is megküzdött az elődöntőig. Itt a későbbi
győztes, ukrán Makszimenkótól szenvedett vereséget, így végül bronzéremmel zárt a nívós
versenyen ezzel nagy lépést téve a korosztályos válogatottság felé. A DSI további két indulója
Berényi Rebeka Anna a 99., míg Szabó Panna Éva 184. helyen zárt.

A részvétel egy ilyen szintű nemzetközi versenyen nemcsak óriási élmény volt a vívók
számára, hanem hatalmas lehetőség is a tapasztalatszerzésre.

2022-11-02T15:00:22+01:00