Ludman-Mihály Kata a legjobb nyolc között a Felnőtt Női Párbajtőr Magyar Kupán – irány Tallinn

Kiváló színvonalú versenyen, új helyszínen, a HUNGEXPO területén 30 páston versenyezhettek a Budapesten a Felnőtt Női Párbajtőr Magyar Kupán résztvevő vívók. A női mezőnyben 93 sportoló indult köztük a Debreceni Sportiskola 4 versenyzője, valamint a Békessy vívója Dr. Ludman-Mihály Kata, aki a 8. helyen végzett, kvalifikálva magát ezzel a tallinni világkupára.

A debreceni kiválóság a legjobb 64 közt elsőként KOLCZONAY Júliával (FLESS) találkozott, akit magabiztosan 15-7 re győzött le, így bejutott a legjobb 32 közé. Itt Miklós Fanni Izabelt (PTE-PEAC) múlta felül 15-11-re, ezzel továbbjutva a legjobb 16 mezőnyébe. A következő ellenfele Ladányi Nelli (Szolnoki Sportiskola) volt, akit Kata 15-9-re vert meg, tovább lépve ezzel a 8-as döntőbe. A négy közé jutásért viszont már nem sikerült folytatni remek sorozatát. A későbbi győztes Buki Lili (OMS-TATA) ellen ugyanis 15-10 arányban búcsúzni kényszerült a Békessy versenyzője. Dr. Ludman-Mihály Kata így végül a 8. helyen zárta a versenyt. A szép eredménnyel kvalifikálta magát a tallinni felnőtt párbajtőr világkupára, melyet november 18 és 21 között rendeznek meg Észtország fővárosában. A Debreceniek közül a második legjobb teljesítményt Nagy Blanka Virág érte el, aki a 22. helyen fejezte be a versenyt és ezzel szintén jogot szerezett a tallinni indulásra, ám ő ebben az időpontban majd a kadet OB-n vesz részt. A férfiak versenyét november 6-án rendezték, ahol 4 Békessys vívó állt helyt a 153 fős mezőnyben. További eredmények: