Bronzérem és pontszerző hely a szolnoki vidékbajnokságon

Szolnokon rendezték a Felnőtt Vidékbajnokságot, amelyre párbajtőr versenyszámban a Békessy Béla Vívó Klub tagjai közül 12 versenyző nevezett.

December 4-én az egyéni versenyen a legjobb eredményt a férfiak mezőnyében Kormos Levente érte el, aki a pontszerző 6. helyen zárt. Levente csoportja legjobbjaként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, ahol a legjobb 32 közé jutásért klubtársával, Dr. Mező Istvánnak kellett megküzdenie, akit 15-6-ra győzött le. Következő ellenfele Schwaiger Csaba (KRVSE) volt, akit szintén magabiztosan búcsúztatott 15-9-re. Ez a magabiztosság maradt a legjobb 16 között is Hesz Krisztián (PTE-PEAC) ellen, akit 15-10-re győzött le, így bejutva a legjobb nyolc közé. Itt a Tapolcai Vívóklub versenyzőjével akadt össze a pengéje, akivel sem Levente sem más nem bírt el a mezőnyben. Így a Békessy vívóját 6-15-re a későbbi győztes Kovács Dániel búcsúztatta. Kormos Levente egy kiváló menetelés után végül ez előkelő 6. helyen zárta a versenyt.

A lányok közül a legjobban a Békessysek közül Oláh Júlia Enikő teljesített, aki a 12. helyen végzett.

Másnap, december 5-én a férfiak csapatversenyében Balogh Szabolcs, Mező István Ottó és Kormos Levente hármasa indult, akik a negyeddöntőben a Szolnoki MÁV csapatát fölényesen, 47-27-re győzték le. A döntőbe jutásért a PTE-PEAC csapatával kellett megvívni. A fiúk a végsőkig küzdöttek a szoros asszókban, ezúttal azonban a későbbi győztes bizonyult jobbnak és 45-41 arányban vereséget szenvedett a debreceni trió, akik így a harmadik helyért vívhattak tovább. Ellenfelük KRVSE csapata volt, akik szintén nem adták könnyen a dobogó harmadik fokát. Kiélezett küzdelemben végül a Békessy csapata egy asszóval (45-44) nyerte a viadalt így megszerezve a bronzérmet.