Aranyérmes Nagy Blanka – a debreceni vívó csúcsformában nyerte a kadet női előválogatót

A Kadét női előválogatón mindenkit maga mögé utasított a Debreceni Sportiskola párbajtőrözője. Ezzel Nagy Blanka vezeti a kadet női párbajtőrözők országos ranglistáját. Az előválogató második fordulóját június 10-én rendezték meg a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. Blanka a tőle megszokott módon hibátlan versenyzéssel jutott a csoportkörökből tovább egyenesen a 32-es táblára. Innen magabiztosan menetelt előre egészen a döntőig, ahol ellenfelét 3 tussal legyőzve megnyerte az asszót, ami a dobogó legfelső fokát jelentette a debreceni kiválóság számára, mind a hétvégi versenyen, mind az országos ranglistán. Blanka célja a nemzetközi versenyekre való kvalifikáció mellett, bekerülni a magyar női válogatott keretbe a jövő szezonban, amire eddigi eredményei alapján minden esélye megvan.

A versenyen szép eredményt ért el Szabó Panna Éva, aki a 12. helyen végzett, az országos ranglistán pedig jelenleg a 9., amellyel jó esélye van nemzetközi versenyre kvalifikálni magát.

A férfiak mezőnyében a Kadét előválogatón a Debreceni Sportiskola versenyzője Mező István Ottó a 20. helyen végzett, az országos ranglistán pedig a 8. helyen áll, amivel szintén esélyes a nemzetközi indulásra.

Másnap sem volt pihenés, hiszen június 11-én rendezték a junior előválogatót, ahol szintén indultak a debreceni vívók. Itt Blanka a hetedik helyen zárt, országos ranglistán ezzel a negyedik helyen áll a juniorok közt.