4 éremmel zártak a debreceni vívók Veresegyházán

A XIII. Veresegyház Kupa Felnőtt „B” kategóriás egyéni párbajtőr versenyt rendezte meg október 9-én a Veresegyház Városi Sportkör Vívószakosztálya. A kellemes szombati őszi napon a férfiaknál a Békessy Béla Vívó Klub színeiben Kormos Levente, Mező István Ottó és Szodoray-Parádi Hunor versenyzett, míg a nőknél a Debreceni Sportiskola vívói, Berényi Rebeka Anna, Szabó Panna Éva és Vásárhelyi Éva léptek pástra a Kucsa Tamás Sportcsarnokban. A férfiaknál a csoportkörökben összesen 70 fő vívott meg egymással 10 csoportban, míg a nőknél összesen 38 versenyző 6 csoportban. A férfiaknál a csoportkörök után mind a három versenyzőnk továbbjutott a legjobb 32 közé, ahol végül Mező István Ottó a 23. helyen zárta a versenyt egy helyet javítva a csoportkörök utáni rangsorolásának eredményén. Kormos Levente a legjobb 16-ig menetelt, ahol a 8 közé jutásért küzdve 3 tussal kikapott ellenfelétől, így a 10. helyen végzett, míg Szodoray-Parádi Hunor magabiztos vívással jutott be a legjobb nyolc közé. Innen már nem sikerült tovább lépnie, így a pont és éremszerző 5. helyen zárt. A nők mezőnyében a Debreceni Sportiskola 3 versenyzője könnyedén került a legjobb nyolc közé. Vásárhelyi Éva végül szintén a pont és éremszerző nyolcadik helyen végzett. Berényi Rebeka Anna a hatodik helyen zárta a versenyt, miután klubtársa Szabó Panna Éva 15-13-ra búcsúztatta a páston. Szabó Panna Éva ezzel az elődöntőbe vívta magát, ahol végül szoros 15-10-re legyőzte ellenfele, így ő a dobogó harmadik fokára állhatott és bronzéremmel zárta a veresegyházi versenyt. A fiúk és a lányok edzői is nagyon örültek az eredményeknek, hiszen nagyon sokat fejlődtek a versenyzők az utóbbi időszakban. A debreceni vívók 4 éremmel és pontszerző helyekkel zárták a versegyházi megmérettetést.

2021-10-11T20:55:38+02:00